The Bersal House Hotell
The Bersal House Hotell San Miguel de Allende, som ligger cirka 6 minuters gångavstånd från Bellas Artes, erbjuder restaurang. Bland sevärdheterna i området finns El Nigromante Ignacio Ramirez kulturcenter som ligger nära det här hotellet.
Dra nytta av närheten till La Esquina mexikanska leksaksmuseet, som finns mindre än 1 km bort. Här bor du inom 7 minuters gångavstånd från Immaculata conceptio-templet. Parque Juárez kan också hittas en kort bit från hotellet. Busshållplatsen Flecha Amerilla to Queretaro ligger bara 1 km från Bersal House Hotell i San Miguel de Allende.
Rummen har matplats och balkong tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. I rummen på det här boendet finns kylskåp och köksredskap.
Restaurangen El Puerto Seafood SMA erbjuder ett urval av rätter, några meter bort från Bersal House Hotell.
- Lokala sevärdheter
- Marilau550 m
- Ted Davis Galeria500 m
- Raiz Lucida450 m
- Church of Our Lady of Health600 m
- Elite Photo & Gallery250 m
- Arte Divino600 m
- Centro Mexicano de Lengua y Cultura400 m
- Flygplatser
- Quetaro interkontinentala flygplats88 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från The Bersal House Hotell?
Det tar 10 minuter till fots att komma från The Bersal House Hotell till centrum. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på The Bersal House Hotell?
Gästerna på The Bersal House Hotell måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på The Bersal House Hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i The Bersal House Hotell är 31$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på The Bersal House Hotell?
The Bersal House Hotell erbjuder Lägenhet med 1 sovrum, Klassisk Lägenhet och Lägenhet med 2 sovrum att välja mellan.